Dieta pudełkowa – czy warto? – Kuźnia Zdrowia
Dieta pudełkowa – czy warto?

Dieta pudełkowa czy też po prostu dieta na dowóz cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Początkowo zarezerwowana wyłącznie dla celebrytów, ludzi show biznesu, dziś dostępna dla każdego. Szczególnie usługę tę doceniają osoby, które na co dzień są bardzo zajęte, pracują w korporacjach, przez co brakuje im czasu na przygotowywanie zdrowych, właściwie zbilansowanych posiłków. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego, oto kilka argumentów, które z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości.

Oszczędność cennego czasu i pieniędzy

Zdecydowana większość osób, które jak do tej pory nie miały szansy skorzystać z diety pudełkowej ma przeświadczenie, że jest to nie lada wydatek. Jednak już po kilku tygodniach jej stosowania, po podliczeniu kosztów z pewnością dojdziemy do wniosku, że wydajemy dużo mniej. Wybierając się do sklepu na zakupy, bardzo często kupujemy za dużo, wypełniamy kuchenne szafki i lodówki w gruncie rzeczy niepotrzebnymi produktami, które następnie tylko się marnują. Sytuacje takie mają miejsce przeważnie, gdy burczy nam w brzuchach, wpadamy do sklepu i nagle mamy ochotę na wszystko, robimy zakupy w pośpiechu. Jeśli zaś decydujemy się na catering dietetyczny otrzymujemy dokładnie tyle jedzenia, ile faktycznie potrzebujemy, by zaspokoić głód i dostarczyć organizmowi odpowiednie ilości energii. Przy okazji zyskujemy też jakże cenny dziś czas.

Pięć zdrowych posiłków gotowych do spożycia

Z dietą pudełkową codziennie otrzymujemy zestaw pięciu zbilansowanych posiłków, przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy. Każdego poranka pod wskazany przez nas adres dowożone są nam dania na cały dzień zamknięte w estetycznych, szczelnych opakowaniach.
Witaminy, minerały i inne składniki odżywcze niezbędne dla Twojego organizmu

Pięć posiłków składa się z pełnowartościowych, właściwie wyważonych i skomponowanych składników, których kaloryczność odpowiada naszym indywidulnym potrzebom i celom. Nad wszystkim czuwa oczywiście dietetyk, który uprzednio przeprowadza z nami wywiad i zleca wykonanie serii badań.

Przede wszystkim świetne samopoczucie

Oczywiście dieta pudełkowa powstała z myślą o osobach, które chcą schudnąć i tak też przede wszystkim nam się kojarzy. Trudno zaprzeczyć, aby nie było to jednym z celów. Gdy pod ręką mamy gotowe, zdrowe posiłki łatwiej nam się zdyscyplinować, zwalczyć nagłe napady głodu, powstrzymać podjadanie. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego skorzystać osoby, które są zadowolone ze swojej wagi. Dieta na dowóz to również doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy racjonalnie się odżywiać, zadbać o swoje zdrowie i świetne samopoczucie.

Dieta standard i catering dietetyczny – czy warto?

Niewątpliwie wiele osób zastanawia się, czy w ramach usługi cateringu dietetycznego warto wybrać dietę standard. Skoro przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem każdego dnia pod wskazany adres gotowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków, mają do zaproponowania bardziej egzotycznie brzmiące opcje, to czy któraś z nich nie będzie lepsza niż ta klasyczna? Otóż każdy z jadłospisów powstał z myślą o innych oczekiwaniach, celach i potrzebach. Jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, schudnąć lub utrzymać wagę i mieć pewność, że to, co zjadasz jest nie tylko smaczne, ale również dostarcza organizmowi wszystkich, niezbędnych mu witamin oraz mikro i makroelementów (w słusznych ilościach) dieta standard jest właśnie dla Ciebie.

Dieta standard – na czym polega ten plan żywieniowy?

Jak już zostało wspomniane na wstępie dieta standard to doskonale zbilansowany sposób odżywiania, który pokrywa zapotrzebowanie organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Jest to najbardziej racjonalny i zdrowy jadłospis dla przeciętnego Kowalskiego, który ani nie cierpi na nadwagę, ani nie jest zbyt szczupły, ani nie ma poważnych chorób, ani nietolerancji pokarmowych. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to dieta niskotłuszczowa, w związku z czym opiera się na białku i węglowodanach w postaci ryżu, kasz, makaronów, ziemniaków, żytniego pieczywa.

Dieta standard – ile posiłków?

Dieta standard składa się z pięciu posiłków o podobnej kaloryczności. Wszystkie dania są smaczne, przygotowywane ze świeżych, wysokiej jakości produktów. Prócz wspomnianych kasz, ryżu, makaronów, ziemniaków i pieczywa posiłki składają się z warzyw i owoców, nabiału, a także chudych mięs i ryb. W ramach konsultacji dietetycznych nasi specjaliści do spraw żywienia dobierają odpowiednią dla każdego klienta kaloryczność diety. Dostępne opcje to: 1000, 1250, 1500, 1750, 2000, 2250, 2500 oraz 3000 kcal.

Czy warto?

Ogromną zaletą diety standard jest to, że nie jest tak bardzo wymagającą, jak np. bardzo trudna dieta ketogeniczna. Dzięki niej każdy z nas może nauczyć się zdrowego odżywiania w rozsądnych ilościach. Taki plan żywieniowy umożliwia utrzymanie wymarzonej wagi, tym samym zapobiegając słynnemu efektowi jojo.

Do góry