Zamów catering bezglutenowy nr 1️⃣ | Dieta bezglutenowa (dieta bez glutenu)

Jest to sposób odżywiania, który eliminuje produkty zasobne w gluten, czyli białko naturalnie występujące w pszenicy, jęczmieniu i życie. Dopuszczalnym ziarnem jest owies, jednak najczęściej rezygnuje się również i z niego, z racji bardzo wysokiego prawdopodobieństwa zanieczyszczenia go wcześniej wymienionymi rodzajami zbóż, które może nastąpić już na etapie zbiorów lub transportu. Catering dietetyczny bezglutenowy i bezlaktozowy najczęściej wybierają osoby ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową, jednak wiele osób decyduje się na niego pomimo braku medycznych zaleceń, z racji potwierdzonych, ogólnych prozdrowotnych korzyści, wynikających z ograniczenia spożywania węglowodanów i żywności przetworzonej. Eliminacja glutenu może wpłynąć na zredukowanie dolegliwości takich jak: bóle głowy, problemy trawienne (zaparcia, biegunki, wzdęcia), problemy z układem nerwowym, uczucie senności i apatia. Efektem jest również znacząca redukcja masy ciała.

Z diety wykluczamy również produkty zawierające laktozę lub zastępujemy je bezlaktozowymi zamiennikami. Alergie pokarmowe dotyczą znacznej części populacji, a szczególnie popularne są te związane z mlekiem. Chociaż niewielki procent (4-8%) ludzi cierpi na natychmiastowe reakcje alergiczne, to alergia opóźniona, zależna od przeciwciał IgA i IgG, jest często związana z produktami mlecznymi. Problem wynika nie tylko z białka obecnego w mleku krowim, ale także z cukru – laktozy. Nietolerancja laktozy, która powoduje bóle brzucha i wzdęcia, dotyczy od 25 do 45% ludzi w Europie. Nawet jeżeli laktoza zostanie rozłożona na glukozę i galaktozę, galaktoza (monocukier) może nasilać procesy zapalne.

W naszym cateringu diety takie jak: Paleo, Samuraj z założenia są bezglutenowe i bezlaktozowe.
Jednocześnie informujemy, że dieta ta NIE jest przeznaczona dla osób z immunologiczną chorobą CELIAKIA.

od 75 zł dziennie

W zależności od długości zamówienia udzielane są rabaty do 10%, więcej informacji w zakładce Cennik

ŚNIADANIE
Pasztet jajeczny z pieczarkami, warzywami i zielonymi placuszkami jaglanymi

II ŚNIADANIE
Tarta snickers

OBIAD
Gulasz drobiowy z warzywami, komosą ryżową i ogórkiem kiszonym

PODWIECZOREK
Zupa krem z kalafiora i kalarepy z grzankami bezglutenowymi i natką pietruszki

KOLACJA
Lekka sałatka z winogronem, fetą bezlaktozową i kurczakiem z pieczywem bezglutenowym i sosem

Dla kogo?

Nasza dieta pudełkowa bezglutenowa dedykowana jest osobom, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia, a przy okazji zrzucić zbędne kilogramy. Według najnowszych opracowań naukowych pszenica i produkty z niej wytwarzane są główną przyczyną otyłości, dlatego też warto wyeliminować je z jadłospisu. Oczywiście jest to wskazany, a wręcz obowiązkowy sposób odżywiania dla osób, u których stwierdzono alergię na gluten. Poprzez prawidłowe stosowanie tej diety można liczyć na poprawę zdrowia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego) oraz osiągnięcie zgrabnej i smukłej sylwetki. Catering bezglutenowy jest odpowiedni zarówno dla wegetarian, jak i osób, które regularnie spożywają mięso.

Dieta pudełkowa bezglutenowa i bezlaktozowa

Jeśli chcesz ograniczyć lub całkowicie wykluczyć produkty zbożowe ze swojego menu, dieta bezglutenowa jest najlepszym sposobem. Nasz catering zapewnia urozmaicony jadłospis, bez używania zakazanych ziaren, dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się pysznymi potrawami, które korzystnie wpłyną na Twoje zdrowie i samopoczucie. Zamawiając dietę pudełkową, bardzo ułatwisz sobie życie. Oszczędzisz mnóstwo czasu, który normalnie poświęcasz na zakupy i gotowanie, a z drugiej masz pewność, że w Twoich posiłkach nie pojawią się produkty bogate w gluten.

Z jakich posiłków składa się dieta bezglutenowa i bezlaktozowa?

Jako że jest to przede wszystkim dieta eliminacyjna, na pierwszym miejscu stawia się brak stosowania produktów zbożowych. Jednak, aby zachować racjonalny i zdrowy sposób żywienia, a jednocześnie zapewnić poczucie sytości, stosuje się bezglutenowe zamienniki, między innymi: kaszę gryczaną i jęczmienną, ryż (biały i brązowy), kukurydzę i produkty kukurydziane, soczewicę czy siemię lniane. W zależności od rodzaju dieta pudełkowa bezglutenowa zakłada spożywanie: mięs, ryb, owoców morza, warzyw, owoców, jaj i nabiału bez laktozy. Nasze posiłki zawsze są pełnowartościowe, urozmaicone, a przede wszystkim smaczne i zdrowe.

Kaloryczność Cena
1000 kcal 75 zł
1250 kcal 77 zł
1500 kcal 80 zł
1750 kcal 84 zł
2000 kcal 89 zł
2500 kcal 94 zł
3000 kcal 99 zł
3500 kcal 104 zł
Długość zamówienia rabat [%]
min. 14 dni 5% rabatu
min. 21 dni 7% rabatu
więcej niż 28 dni 10% rabatu
Do góry