Dieta Paleo Catering dietetyczny nr 1️⃣ Dieta pudełkowa Paleo

1500-3000 kcal

To dieta naszych praprzodków, która zakłada równowagę pomiędzy spożyciem produktów zwierzęcych i roślinnych. To zbiór zasad dotyczących odżywiania pochodzący z paleolitu. Był to czas, gdy ludzie nie hodowali zwierząt, nie uprawiali zbóż, nie pozyskiwali cukru, a ich jadłospis opierał się o spożywanie białek pochodzenia zwierzęcego oraz niskoskrobiowych surowych warzyw i owoców. Założeniem współczesnej wersji diety paleo jest przede wszystkim odstawienie pokarmów, których nie spożywano w tamtej epoce, czyli: tłuszczów trans, żywności przetworzonej, olejów roślinnych, pieczywa itp. To sposób przygotowywania jedzenia, który nie naśladuje jednak całkowicie sposobu odżywiania naszych przodków. To eliminacja pokarmów, których oni nie spożywali.

Dieta pudełkowa paleo składa się z posiłków bez glutenu, nabiału, ograniczająca substancje antyodżywcze jak np. lektyny i kwas fitynowy.
Spożywa się jedynie naturalne pożywienie, a menu składa się z czystych, nieprzetworzonych, wysokiej jakości produktów. Opiera się głównie na mięsie, warzywach i owocach. Dieta paleo to również ryby, owoce morza, orzechy i grzyby. W trakcie korzystania z cateringu nie trzeba rezygnować z kawy i herbaty.

od 83 zł dziennie

W zależności od długości zamówienia udzielane są rabaty do 10%, więcej informacji w zakładce Cennik

ŚNIADANIE
Jajko zapiekane w awokado

OBIAD
Żeberka z pieca, świeże warzywa

PODWIECZOREK
Sałatka z orzechami z czarnym sezamem

KOLACJA
Placki ziemniaczane z duszonym szpinakiem

Dla kogo?

Dedykowana osobom, które lubią jeść mięso, warzywa i owoce oraz są w stanie zrezygnować z części popularnych produktów, takich jak: nabiał, cukier, zboża i rośliny strączkowe, żywność przetworzona. To korzystny sposób odżywiania dla osób prowadzących siedzący tryb życia i nieuprawiających sportu. Nie masz czasu na gotowanie? Catering rozwiąże Twój problem! Dieta paleo Jest skierowana do osób, które chcą się zdrowo odżywiać, chcą schudnąć oraz cierpią na nietolerancje pokarmowe, alergie czy insulinooporność lub cukrzycę.
Jest przeznaczona głównie dla osób nieaktywnych fizycznie ( dla osób aktywnych oraz sportowców polecamy dietę samuraja ).

Podział makro składników

(+-5%): B-30%, T-50%, W-20%

Z jakich posiłków składa się dieta?

Dieta ta składa się z czterech posiłków. Dwa z nich to posiłki białkowo-tłuszczowe, dwa pozostałe są oparte na warzywach. Polecamy dodatkowo pomiędzy posiłkami spożyć owoc sezonowy.

Zamów swój
zestaw próbny
w Kuźni Zdrowia

W formie pierwszego zamówienia przysługuje zestaw próbny
– dostępny w każdym z 10 wariantów diety.

  • już od 27 złotych
Do góry