Dieta pudełkowa, a samodzielne przygotowywanie jedzenia – Kuźnia Zdrowia

Wiele osób wychodzi z założenia, że samodzielne gotowanie jest tańsze. Jednak z drugiej strony, nie każdy ma na tyle czasu, aby samodzielnie dbać o przyrządzenie zdrowych i zbilansowanych posiłków. Coraz większa liczba osób staje przed dylematem – lepszą opcją będzie catering dietetyczny czy samodzielne gotowanie? Warto porównać plusy i minusy obydwu tych rozwiązań.

Co znajduje się na moim talerzu?

Samodzielne gotowanie sprawia, że każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę znajduje się na jej talerzu. Wiele osób z wielką energią podchodzi do gotowania, ponieważ mają bazę przepisów do wykorzystania, które tylko czekają na to, aby móc zaprezentować je także przed osobami bliskimi.

Jednak z drugiej strony zdrowe i zbilansowane posiłki wymagają przede wszystkim dobrej organizacji i poświęcenia dużej ilości czasu na to, aby wszystko ugotować. Potrzebna jest odpowiednia lista zakupów, a do tego wizyta w sklepach, które nie sprzedają wysoko przetworzonej żywności. Czy każdy tak naprawdę ma na to czas?

Zdecydowana większość osób nie. Zamiast starannie wybierać produkty spożywcze, w sklepowych półkach do koszyków wkłada się byle co i byle jak. Niestety.

Osoby, które chcą być świadome tego, co znajduje się na ich talerzu, mogą zdecydować się na catering dietetyczny. Gotowe rozwiązanie, które pozwala cieszyć się ogromną ilością smaków z różnych stron świata. Do tego można być pewnym tego, że wszystkie posiłki wykonywane są ze zdrowych, starannie skomponowanych składników, które nie zawierają w sobie chemicznych ulepszaczy i konserwantów.

Co jest droższe?

Od wielu lat panuje przekonanie, że catering dietetyczny jest dobrem luksusowym, które znajduje się w zasięgu ręki tylko bogatych osób. Tym bardziej że współpraca z firmą cateringową, to nie tylko zakup produktów żywnościowych. W końcu należy zapłacić za obsługę, która związana jest z obsługą – w tym chociażby z dostawą pudełek prosto pod wskazany adres.

No tak, ale gotując samodzielnie w domu, należy także te posiłki przygotować. Faktycznie, nikt samodzielnie nie będzie płacił sobie za obsługę, ale w końcu potrzebna będzie woda, gaz, energia elektryczna. W końcu bez takich elementów nie uda się przygotować posiłków. Nie można również zapomnieć o tym, że trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu na gotowanie.

Porównując do siebie te dwie kwestie, może się okazać, że koszta są do siebie porównywalne. Gdyby ktoś chciał być bardzo szczegółowy, mógłby ze zdumieniem odkryć, że niekiedy cena cateringu dietetycznego jest niższa od tego, co wykonuje się we własnym domu. W szczególności, jeżeli porówna się ilość czasu, który będzie można w ten sposób zaoszczędzić.

Ograniczenia żywnościowe

Tak, może wielu osobom gotowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków nie sprawia problemu. Tym bardziej że już od wielu lat tego pilnują. Sprawa jednak komplikuje się w znaczący sposób dla osób, które na co dzień mają do czynienia z różnego rodzaju alergiami pokarmowymi. Ich możliwości wyboru różnych produktów żywnościowych są ograniczone. Tworzenie zdrowych i zbilansowanych potraw na każdy dzień wcale nie jest tak łatwo. Co więcej, może się okazać, że zajmuje zdecydowanie większą ilość czasu. Skąd go brać, skoro człowiek ma do wykonania tak wiele rzeczy i nie do końca ma czas na to, aby odpocząć?

Jak się okazuje, samodzielne przygotowanie jedzenia wcale nie jest takie łatwe. Lepiej skorzystać z diety pudełkowej, która oferowana jest także dla tych osób, które na co dzień muszą pogodzić się z ograniczeniami żywnościowymi. Przykładem może być catering dietetyczny bez laktozy lub glutenu. Gotowe rozwiązanie wykorzystywane jest coraz częściej przez osoby, które w świadomy sposób podchodzą do tego, co znajdują na talerzu.

Nie lubię gotować

Taka prawda, że po prostu nie każdy “rodzi się” z nożem i patelnią w ręce. Jest wiele takich osób, które nie lubią gotować, a obecność w kuchni ograniczaliby tylko do podgrzania wody na kawę lub herbatę. Jednak coś trzeba jeść. Gotowanie – zamiast przyjemnością – jest dla nich prawdziwą udręką. Coś trzeba jednak jeść.

Zamiast codziennie skazywać się na prawdziwe męki, można skorzystać ze zdrowej alternatywy, która zawsze będzie czekać pod drzwiami domu. Catering dietetyczny zwalnia od konieczności gotowania. Samo jedzenie stanie się przyjemnością i ucztą dla podniebienia.

 

Dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie na wiele innych sytuacji życiowych. Choroba i brak możliwości swobodnego gotowania? Dieta pudełkowa. Wyjazd rodziców z domu i nastolatki pozostawione samodzielne w domu? Catering dietetyczny, który można wykorzystać przez okres od kilku dni do miesiąca (lub dłużej, jeżeli będzie taka konieczność). Samodzielne przygotowywanie jedzenia jest dobre. Jednak trzeba przyznać, że dieta pudełkowa to także korzystna alternatywa godna wzięcia pod uwagę.

Do góry