Dieta pudełkowa i catering paleo – Wrocław

Jednym z programów żywieniowych, który możesz u nas zamówić z dostawą na terenie Wrocławia, jest dieta paleo. Polega ona na zachowaniu równowagi między spożywaniem produktów roślinnych a zwierzęcych. Ten stworzony przez naszych praprzodków paleolityczny system odżywiania bazuje na posiłkach przygotowywanych przy wykorzystaniu czystych i nieprzetworzonych składników. Jego głównym celem jest wyeliminowanie pokarmów, które nie były spożywane w paleolicie. Mamy tu na myśli przede wszystkim żywność przetworzoną, tłuszcze trans, pieczywo, oleje roślinne itp. Decydując się na catering, nie musisz jednak odstawiać wszystkiego. Możesz pić kawę i herbatę, a także jeść potrawy mięsne.

 

Pudełkowa dieta paleo, którą oferujemy w ramach naszego cateringu dietetycznego, to idealne rozwiązanie dla osób:

  • lubiących spożywać owoce, warzywa i mięso,
  • umiejących zrezygnować z cukru, nabiału, zbóż oraz żywności przetworzonej i modyfikowanej genetycznie,
  • prowadzących siedzący i mało aktywny tryb życia,
  • pragnących zdrowo się odżywiać na co dzień,
  • niezadowolonych z efektów innych diet.

Czym charakteryzuje się catering paleo?

Żywność przetworzona obfitująca w cukry i tłuszcze zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, prowadzi do nadwagi i otyłości, a także powoduje kłopoty z trawieniem. Zbyt duża ilość szkodliwych substancji zaburza też równowagę kwasowo-zasadową organizmu, która jest niezbędna dla utrzymania dobrego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Jeśli szukasz alternatywy dla dotychczasowego sposobu odżywiania, dieta paleo może okazać się znakomitym rozwiązaniem.

Zamawiając catering paleo z dostawą na terenie Wrocławia, możesz powrócić do nawyków żywieniowych naszych przodków i spożywać to, co zgodne z naturą. Z tej diety pudełkowej mogą korzystać nie tylko osoby zdrowe. Dzięki eliminacji nabiału i zbóż bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku osób zmagających się z nietolerancją na gluten oraz laktozę. Cateringiem bazującym na świeżych owocach, warzywach, mięsie i rybach powinni też zainteresować się wszyscy, którzy borykają się z alergiami, chorobami tarczycy oraz insulinoopornością.