Trener personalny Żywiec – Kuźnia Zdrowia
Trener personalny Żywiec

Przyznajmy sobie szczerze – o naszej wadze przede wszystkim decyduje dieta. Co byśmy nie robili, jak ciężko nie ćwiczyli, jeśli będziemy objadać się fast foodem, sklepowymi słodkościami i słonymi przekąskami, bardzo mało prawdopodobne, że będziemy zadowoleni ze swojego wyglądu. Nie wspominając nawet o samopoczuciu. Nie zmienia to jednak faktu, że ruch to zdrowie. Dlatego w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą powinna iść aktywność fizyczna. Dziś na szczęście dużo łatwiej zadbać o jedno i drugie, ponieważ praktycznie w każdym mieście, tak w dużym (Warszawa), tak i w małym (Żywiec) mamy możliwość skorzystania z oferty cateringu dietetycznego oraz treningu personalnego.

Trener personalny Żywiec – czy warto?

Nie da się ukryć, że trener personalny to zawód, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Dziś naprawdę wiele osób, którym zależy na zdrowiu, kondycji fizycznej i ogólnej sprawności pragnie skorzystać z możliwości treningów personalnych, w ramach których profesjonalista nie tylko ustali zindywidualizowany na miarę naszych potrzeb oraz możliwości trening, ale również będzie z nami w nim uczestniczył. Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny oraz dostępność tego typu programów (można z nich korzystać nawet w mniejszych miastach, takich jak Żywiec) warto przynajmniej spróbować.

Trener personalny Żywiec – na czym polegają treningi?

Jak już zostało wspomniane powyżej trener personalny to osoba, której podstawowym zadaniem jest stworzenie dla klienta indywidualnego, skrojonego na miarę jego możliwości i założonych celów planu treningowego. Wybierać można spośród: treningów na redukcję tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, budowę masy mięśniowej oraz na poprawę kondycji i ogólnej sprawności. Trener personalny dopasowuje oczywiście właściwą częstotliwość, intensywność oraz poziom trudności poszczególnych ćwiczeń. Ponadto, trener personalny uczestniczy w każdym treningu, odgrywa rolę swoistego przewodnika po dostępnych w siłowni czy na salce treningowej sprzętach, kontroluje czy ćwiczenia są prawidłowo wykonywane, a także, co niesamowicie ważne motywuje.

Do góry