Jak ułożyć dietę? – Kuźnia Zdrowia
Jak ułożyć dietę?

Coraz więcej osób, które chcą schudnąć przekonuje się o tym, że niestety nie wystarczy jeść mniej i więcej się ruszać. Oczywiście nie można się objadać. Aktywność fizyczna jest natomiast jak najbardziej wskazana. Przede wszystkim liczy się jednak nie to ile jemy, ale co jemy. Bo przecież, praktycznie każda ilość warzyw będzie dla nas lepsza aniżeli jeden hamburger czy inny fast food. W związku z tym, dążąc do redukcji tkanki tłuszczowej, kluczowe jest to, co uwzględnimy w swoim codziennym jadłospisie oraz jak rozłożymy w czasie poszczególne posiłki. Z pewnością pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Trzeba też pamiętać, że każdy z nas jest inny, dlatego niekoniecznie dieta stosowana przez przyjaciółkę będzie równie skuteczna w naszym przypadku. A zatem, jak ułożyć dietę w sam raz dla siebie?

Jak ułożyć dietę? Weź pod uwagę tryb życia

Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe, a więc jak ułożyć dietę, w pierwszej kolejności musimy określić, jaki tryb życia prowadzimy. Czy jesteśmy osobami aktywnymi ruchowo? Czy regularnie uprawiamy sport? Czy w ramach diety zamierzamy zapisać się na zajęcia z trenerem personalnym, wykupić karnet na siłownię lub basen? A może prowadzimy raczej siedzący tryb życia, niemal całe dnie spędzamy w pracy i nie mamy czasu na sport? A także – jaka jest nasza przemiana materii? Będzie to miało ogromny wpływ na nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne, a co za tym idzie stanowić będzie cenną wskazówkę, która podpowie nam jak ułożyć dietę.

Jak ułożyć dietę? Kwestia odpowiedniego zbilansowania poszczególnych składników

Jak ułożyć dietę w sam raz dla siebie? Jeśli już prawidłowo określimy swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynikające w dużej mierze z prowadzonego trybu życia, najwyższa pora zastanowić się co powinna zawierać, a co eliminować nasza dieta. Niewątpliwie każdemu z nas do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne są zdrowe tłuszcze, białko, węglowodany pochodzące m.in. z warzyw, owoców, chudych mięs i ryb, ryżu i kasz naturalnie bezglutenowych, orzechów, oliwy z oliwek. Jak ułożyć dietę na bazie tego typu produktów? Przede wszystkim dzienny jadłospis powinien rozkładać się na cztery-pięć posiłków. A jeśli wciąż mamy jakiekolwiek trudności, nie do końca wiemy jak ułożyć dietę, warto wybrać się na konsultacje dietetyczne, a być może i skorzystać z oferty cateringu dietetycznego.

Do góry