Ile kosztuje catering dietetyczny? – Kuźnia Zdrowia
Coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z usługi diety pudełkowej. Przyczyn należy upatrywać się przede wszystkim w chęci schudnięcia, zmiany trybu życia na zdrowszy, zrozumienia na czym polega racjonalne odżywanie się i odpowiednio zbilansowany jadłospis, a także z czystej ciekawości. Z pewnością nie bez znaczenia jest również tak doskwierający nam w XXI wieku ciągły brak czasu – na poszukiwanie wartościowych przepisów, gotowanie naturalnych, zróżnicowanych posiłków, odkrywanie co nam służy, a co szkodzi, a nierzadko i na jedzenie. Jeśli dodamy do tego fakt, że z chęcią podążamy za trendami kreowanymi przez celebrytów, nie dziwi, że każdego kusi, by chociażby wypróbować diety na dowóz. Tym bardziej, że jak wiele osób potwierdza przynosi ona bardzo pozytywne efekty. Jednak, ile kosztuje catering dietetyczny? Sprawdźmy z jakimi kosztami mniej więcej musimy się liczyć decydując się na dietę pudełkową. Ile kosztuje catering dietetyczny? Rodzaj diety Jak to zwykle bywa w tego rodzaju usługach, nie tak łatwo odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje catering dietetyczny. Cenę kształtuje co najmniej kilka czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj diety. W ramach diety pudełkowej każdy klient może wybierać spośród kilku opcji, a mianowicie diety standard, light, samuraj, paleo, diety wegetariańskiej, ketogenicznej, indywidualnej, sokowego detoxu. W zależności od tego, na którą z nich się zdecydujemy, dzienne stawki za dostarczane pod nasze drzwi posiłki będą się nieco różnić. Dla przykładu, stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie, sportowcach (przede wszystkim zawodnikach MMA, cross-fit’owcach, kulturystach, biegaczach) dieta samuraj jest nieco droższa niż klasyczna dieta light czy nawet dieta paleo. Stąd też na pytanie o to, ile kosztuje catering dietetyczny możemy jedynie podać orientacyjne ceny. Zresztą nie tylko typ diety decyduje o kosztach. Co jeszcze wpływa na to, ile kosztuje catering dietetyczny? Koszt cateringu dietetycznego a kaloryczność Jednym z czynników, jaki należy uwzględnić w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje catering dietetyczny, poza omówionym już rodzajem diety jest jej kaloryczność. Każda z diet pudełkowych występuje bowiem w kilku opcjach kaloryczności. W większości przypadków możemy wybierać z diet od 1000-1500 kcal do 3000-3500 kcal. Im więcej kalorii, tym oczywiście cena za jeden dzień zamówienia wyższa. Podsumowując, ile kosztuje catering dietetyczny? W zależności od rodzaju diety i kaloryczności, a także indywidualnych stawek poszczególnych firm, możemy przyjąć, że dzienny koszt za dietę pudełkową waha się między 40 a 90 zł.

Coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z usługi diety pudełkowej. Przyczyn należy upatrywać się przede wszystkim w chęci schudnięcia, zmiany trybu życia na zdrowszy, zrozumienia na czym polega racjonalne odżywanie się i odpowiednio zbilansowany jadłospis, a także z czystej ciekawości. Z pewnością nie bez znaczenia jest również tak doskwierający nam w XXI wieku ciągły brak czasu – na poszukiwanie wartościowych przepisów, gotowanie naturalnych, zróżnicowanych posiłków, odkrywanie co nam służy, a co szkodzi, a nierzadko i na jedzenie. Jeśli dodamy do tego fakt, że z chęcią podążamy za trendami kreowanymi przez celebrytów, nie dziwi, że każdego kusi, by chociażby wypróbować diety na dowóz. Tym bardziej, że jak wiele osób potwierdza przynosi ona bardzo pozytywne efekty. Jednak, ile kosztuje catering dietetyczny? Sprawdźmy z jakimi kosztami mniej więcej musimy się liczyć decydując się na dietę pudełkową.

Ile kosztuje catering dietetyczny? Rodzaj diety

Jak to zwykle bywa w tego rodzaju usługach, nie tak łatwo odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje catering dietetyczny. Cenę kształtuje co najmniej kilka czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj diety. W ramach diety pudełkowej każdy klient może wybierać spośród kilku opcji, a mianowicie diety standard, light, samuraj, paleo, diety wegetariańskiej, ketogenicznej, indywidualnej, sokowego detoxu. W zależności od tego, na którą z nich się zdecydujemy, dzienne stawki za dostarczane pod nasze drzwi posiłki będą się nieco różnić. Dla przykładu, stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie, sportowcach (przede wszystkim zawodnikach MMA, cross-fit’owcach, kulturystach, biegaczach) dieta samuraj jest nieco droższa niż klasyczna dieta light czy nawet dieta paleo. Stąd też na pytanie o to, ile kosztuje catering dietetyczny możemy jedynie podać orientacyjne ceny. Zresztą nie tylko typ diety decyduje o kosztach. Co jeszcze wpływa na to, ile kosztuje catering dietetyczny?

Koszt cateringu dietetycznego a kaloryczność

Jednym z czynników, jaki należy uwzględnić w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje catering dietetyczny, poza omówionym już rodzajem diety jest jej kaloryczność. Każda z diet pudełkowych występuje bowiem w kilku opcjach kaloryczności. W większości przypadków możemy wybierać z diet od 1000-1500 kcal do 3000-3500 kcal. Im więcej kalorii, tym oczywiście cena za jeden dzień zamówienia wyższa.
Podsumowując, ile kosztuje catering dietetyczny? W zależności od rodzaju diety i kaloryczności, a także indywidualnych stawek poszczególnych firm, możemy przyjąć, że dzienny koszt za dietę pudełkową waha się między 40 a 90 zł.

Do góry