Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch – Kuźnia Zdrowia
Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

Prawdopodobnie każdy z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn marzy o płaskim brzuchu. Niektórzy do talii pozbawionej zbędnych fałdek i krągłości dążą całymi latami, podczas których próbują rozmaitych metod, poczynając od głodówki, poprzez katorżnicze ćwiczenia, kończąc na reklamowanych w środkach masowego przekazu naparach i tabletkach wspomagających odchudzanie. Niestety, w wielu przypadkach mimo starań, wszystko kończy się fiaskiem – efekty, które udało nam się osiągnąć albo nie są zadowalające, albo krótkotrwałe. Wbrew pozorom, najgorsze, co może nam się przydarzyć to nie jak wiele osób sądzi efekt jo-jo, lecz uszczerbek na zdrowiu i złe samopoczucie. Dążenie do redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha przy wykorzystaniu niekoniecznie pochwalanych przez lekarzy i specjalistów do spraw żywienia środków może mieć bowiem negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wobec tego, przedstawiamy bezpieczną i skuteczną dietę i ćwiczenia na płaski brzuch.

Dieta light – najlepsza dieta na płaski brzuch

Wbrew pozorom najlepsza dieta na płaski brzuch wcale nie jest tak trudna, jak niektórzy sobie to wyobrażają. Warunek jest jeden – trzeba ściśle się do niej stosować. Przede wszystkim, należy unikać tłustych, słodkich i wzdymających dań oraz produktów. Dieta na płaskich brzuch jest wobec tego zupełnie pozbawiona mocno słodzonych, gazowanych napojów, fast foodu oraz słonych przekąsek. Prócz tego, jadłospis taki mocno ogranicza spożywanie warzyw, które powodują wzdęcia, a mianowicie grochu, fasoli, bobu, kapusty, cebuli. W zamian nie brakuje w niej lekkostrawnych kasz, ryżu, ziemniaków, żytniego chleba, chudego mięsa, ryb, oleju kokosowego i lnianego, orzechów. Najlepszą dietą na płaski brzuch śmiało możemy więc nazwać dietę light, oczywiście indywidualnie dopasowaną pod względem kaloryczności poszczególnych posiłków.

Jakie ćwiczenia na płaski brzuch?

Nawet najlepsza dieta na płaski brzuch taka, jak dieta light nie pozwoli nam osiągnąć naprawdę świetnego efektu, jeśli nie ruszymy się z fotela. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Czy istnieje sprawdzony trening na smukłą talię? Jakie ćwiczenia na płaski brzuch rzeczywiście są skuteczne? Z całą pewnością tłuszczyku z okolic brzucha pozbędziemy się, jeśli kilka razy w tygodniu zaczniemy spotykać się z trenerem personalnym, który stworzy dla nas idealny plan treningowy i będzie motywował do ćwiczeń. Nie zaszkodzi także, jeśli zaczniemy biegać i pływać – wówczas nie tylko osiągniemy efekt płaskiego brzucha, ale wysmuklimy całe ciało. Wreszcie skutecznym sposobem są brzuszki i inne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, że dieta i ćwiczenia na płaski brzuch powinny iść ze sobą w parze.

Do góry