Trening personalny – czy warto ćwiczyć ze specjalistą? – Kuźnia Zdrowia
Trening personalny

Catering dietetyczny stał się niesamowicie popularną usługą na terenie całego kraju. Dieta na dowóz w połączeniu z ustalonym przez trenera personalnego programem aktywności fizycznej to opcja, z której coraz częściej korzysta nie tylko wielka Warszawa, ale i małe Kęty. W końcu niezależnie od tego, gdzie mieszkamy chcemy świetnie się czuć i wyglądać. A niestety, tak to już jest, że początki zawsze są trudne. Szczególnie, jeśli celem jest radykalna zmiana trybu życia, zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawa kondycji. W związku z tym, nie dziwi, że szukamy pomocy u profesjonalistów. Jednak zanim wykupimy pierwszy pakiet ćwiczeń wraz z dietą, zastanówmy się czym jest trening personalny, czy warto ćwiczyć ze specjalistą oraz czego możemy się spodziewać.

Co to trening personalny?

Treningiem personalnym nazywamy taki trening, podczas którego instruktor pracuje tylko z jedną osobą, dzięki czemu jest ona w stanie bardzo szybko osiągnąć zamierzone efekty. Skupiając się na jednym, konkretnym kliencie, trener jest w stanie ułożyć program aktywności fizycznej dostosowując częstotliwość, intensywność i poziom zaawansowania ćwiczeń do jego budowy ciała, kondycji i potrzeb. W związku z tym, już podczas pierwszego spotkania omawiane są takie aspekty, jak dotychczasowe doświadczenie sportowe, stan zdrowia, nawyki żywieniowe oraz oczekiwania względem treningów.

Co daje trening personalny?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto ćwiczyć ze specjalistą i właściwie co daje trening personalny, musisz wiedzieć, że powierzenie swojego losu takiej osobie, rzeczywiście zwiększa szanse na sukces. Co prawda najważniejszym czynnikiem pozostaje Twoje zaangażowanie, jednak trener to osoba, która nie tylko powie Ci co i jak ćwiczyć, ale również będzie nieocenionym wsparciem. Przyznajmy sobie szczerze, największym problem zawsze jest motywacja. A trener personalny, poza tym, że wyznaczy program treningowy i będzie towarzysz podczas ćwiczeń, przede wszystkim będzie motywował do regularnego przychodzenia na treningi, do przestrzegania diety na dowóz, jednym słowem – do większego zaangażowania.

Do góry